top of page
Betonové parkety

Qybic

NÁŠ BETON

Jsme specializovaný výrobce zaměřený na výrobu z vysokopevnostních a ultra-vysokopevnostních betonů. Výrobu doplňujeme o nejmodernější technologie jako jsou CNC stroje a 3D tiskárny, díky kterým dokážeme vyrobit i ty nejsložitější stavební a designové prvky.

UHPC BETON

UHPC beton vychází z anglického názvu ultra high performance concrete, v překladu jako ultra vysoko-hodnotný beton. Jedná se o speciální kategorii betonů, která je modifikovaná za účelem vylepšení některých konkrétních vlastností betonu. Nejčastěji se jedná o vylepšení mechanických vlastností jako je pevnost v tlaku, tahu za ohybu, mrazuvzdornosti, odolnosti proti průsakům či agresivnímu prostředí, odolávání vysokým teplotám, nebo zabránění rozvoji mikrotrhlin. Vylepšení jedné vlastnosti zpravidla vede ke zlepšení všech ostatních. Konkrétně, vylepšením mechanických vlastností jako je pevnost v prostém tlaku a tahu za ohybu dojde k velkému uzavření a zkompaktnění porézního systému, což má za následek zásadní vylepšení odolnosti proti rozmrazovacím cyklům, odolnosti proti chloridům, průsakům, rozvoji mikro a makro-trhlin. 

Aby se beton mohl řadit do kategorie UHPC betonů, je nutné dosáhnout pevností vyšších než je 150 MPa u prostého tlaku a 25 MPa u tahu za ohybu. Jejich pevnost je zpravidla více jak desetkrát vyšší než u normálních betonů, a proto je možné vyrábět tenké a subtilní prvky, jako jsou tenké lavice, stolové desky, obkladové materiály apod.

CNC fréza

Technologie

Nabízíme výrobu z litého, stříkaného, nebo mačkaného vysokopevnostního betonu. Širokou škálou ovládnutých technologií dokážeme uspokojit i ty nejnáročnější architekty a designéry. Ruční výrobu doplňujeme prací na CNC strojích, které nám pomáhají při individuálních zakázkách i velkosériové produkci. Náš beton je nositelem lehkosti a elegance mezi pohledovými betony.

Odolnost

UHPC beton se vyznačuje extrémně vysokými pevnostmi. To zaručuje, že se tento speciální beton může formovat do rozličných tvarů a přesto nepraskne.

Masivní blok betonu
pírko ležící na betonové desce

Lehkost

Díky naší speciální směsi dosahuje náš beton zvýšené pevnosti a proto jsme schopni dělat produkty v tloušťce pouhé 2 cm a tak radikálně snížit váhu a zjednodušit jejich instalaci.

Ochrana

Každému produktu se pečlivě věnujeme, abychom zaručili jeho ochranu a dlouhodobou stabilitu jeho barvy a povrchu. Provádíme speciální povrchové úpravy, které zajišťují maximální životnost.

Váleček nanášející ochranu na betonovou parketu

Barvy a povrchy

Produkty vyrábíme v mnoha různých barvách a povrchových úpravách. Všechny si můžete prohlédnout zde.

bottom of page